Recep_S_40
  • Recep_S_40
  • 69.4% (Friendly)
  • Member Topic Starter
2 years ago
Merhaba,

Uygulamadaki kolaylık açısından kolon yerleşimini şu şekilde yapıyoruz. Bunu ayarlardan yapmaya çalıştım ama yapamadım. Sürekli elle yapıyorum. Buna bir çözüm var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kolay gelsin.

acad_Mlpix96pZm.png

Click to View Image20 View(s)

Civil_46
2 years ago
Recep bey açıkcası sorduğunuzdan ben bişey anlamadım (: neyi elle yapıyorsunuz ? Soruyu biraz daha açabilirseniz iyi olur.
Recep_S_40
  • Recep_S_40
  • 69.4% (Friendly)
  • Member Topic Starter
2 years ago
Normalde 30/50'lik kolonda donatı yerlesimini kenarlarda 4 adet 14luk donati ortaya da 2 adet 14luk donatı koyuyor, ben donatiyi kendim donatı düzenle menüsünden düzenliyorum ve katlara kopyaliyorum. Bilmem anlatabildim mi?
smtdzmn
2 years ago
Analiz yaptığınızda kolon üstüne tıklayarak açılan pencerede kolon donatı sayısı ve boyutlarının olduğu bir ekran açılıyor.oradan kolon içindeki donatıları düzenleyebilirsiniz.düzenlemeyi kaydedip çıkarsanız kolon aplikasyon çıktısını da burada düzenlediğiniz şekilde alabilirsiniz
Recep_S_40
  • Recep_S_40
  • 69.4% (Friendly)
  • Member Topic Starter
2 years ago
Originally Posted by: smtdzmn 

Analiz yaptığınızda kolon üstüne tıklayarak açılan pencerede kolon donatı sayısı ve boyutlarının olduğu bir ekran açılıyor.oradan kolon içindeki donatıları düzenleyebilirsiniz.düzenlemeyi kaydedip çıkarsanız kolon aplikasyon çıktısını da burada düzenlediğiniz şekilde alabilirsiniz

Öyle yapıyorum ama kolon fazla olduğu zaman bayağı zaman alıyor...

ziya atar
2 years ago
Bir kolonun donatısını diğer kolonlara kopyalayabiliyorsunuz. Ancak bunu tek tek sırayla seçerek yapabiliyorsunuz. Toplu seçilde atama mevcut değil.