Murat
  • Murat
  • 69.6% (Friendly)
  • Member Topic Starter
a year ago
Selamlar

Mevcut bir binayı modelledim.

Sistem kurtarmıyordu ilave uygulanabilir imalatlar ilave ettim. Tasarım bir konuma geldi.

Sadece ilave ettiğim elemanların metrajını kolay yoldan nasıl alırım?

Ziya bey işaretli elemanların metrajını çıkaracak bir ilave yapsa süper olurdu.

Mevcut sistemini güncellemek isteyen işletmeler oluyor.

Kolay gele

follower
a year ago
Böyle bir özellik mevcutta var.

Mesela aşagıdaki parcaların metrajını alalım.

1.png

Click to View Image72 View(s)

2.png

Click to View Image83 View(s)

Murat
  • Murat
  • 69.6% (Friendly)
  • Member Topic Starter
a year ago
Ben de o yöntemi kullandım ama geliştirilmesi gerekeken bir işlem olması adına not düşmek istedim.

Tekla da mevcut eleman mantığını uygulanabilir. Ağırlık sıfır görünür. Sadece seçimde nasıl ki analiz dışı seçeneği var mevcut seçeneği de knabilir gibi geldi. Eleman detayı gözükür ama ağırlık sıfır olur.

Aynı noktadaki iki birleşimdeki ortak berkitmelerin metraja görünmesi sorunu da mevcut.

Yinede önerdiğin yöntem için teşekkürler.

ziya atar
a year ago
Originally Posted by: Murat 

Selamlar

Mevcut bir binayı modelledim.

Sistem kurtarmıyordu ilave uygulanabilir imalatlar ilave ettim. Tasarım bir konuma geldi.

Sadece ilave ettiğim elemanların metrajını kolay yoldan nasıl alırım?

Ziya bey işaretli elemanların metrajını çıkaracak bir ilave yapsa süper olurdu.

Mevcut sistemini güncellemek isteyen işletmeler oluyor.

Kolay gele

Murat bey merhaba,

Sürüm 3 te mevcut sürümde test olarak açılan raporlama kısmı tamamen aktif olacak ve eski raporlama nın yerine geçecek. Burada rapor alırken tüm yapı ve seçilen elemanlara göre rapor alabileceksiniz.  Bu konu iş listemizde mevcut. 

Quote:

Aynı noktadaki iki birleşimdeki ortak berkitmelerin metraja görünmesi sorunu da mevcut.

İki birleşimden dolayı mükerrer berkitme levhası atılmasını kastediyorsanız şuan birleşim seçeneklerinden bunu kapatmanız gerekiyor. Çakışan berkitmelerin kapatılması ile ilgili talep listemizde mevcut. 

Murat
  • Murat
  • 69.6% (Friendly)
  • Member Topic Starter
a year ago
Sürüm 3 e baya bir sorumluluk yüklediniz.

Umarım çıkış tarihi yakın olur.

Kolay gele

ziya atar
a year ago
Aslında gelecek özellikler belli ve netleştikçe forumda paylaşıyoruz. Yeni raporlama sistemi sürüm3 te gelecek ve şuanda iskele modülünde aktif  kullanılıyor.  Çıkış tarihi net değil 2023 ikinci yarı öncesi çıkması zor görünüyor. 

Eklenecekleri sürüm 3 e atmamızın nedeni artık mevcut sürümde geliştirmeyi durdurduk hata ve düzeltmeler dışında yeni özellik eklenmiyor.