board logo
Posted by: ziya atar - April 22, 2020 3:12:15 AM
Bu güncellemede özetle 1)Genel hata ve iyileştirmeler yapıldı 2)Bildiğiniz gibi programda opsiyonel olarak sonlu elemanlarla burkulma analizi var. Genel önerimiz bu analiz yavaş olduğu için kapalı tutmanız projenizi sonlandırdığınızda açmanız yönünde. Linear bir analiz olduğu için yapının tam davranışı hakkında fikir vermez ancak yapını burkulma açısından zayıf yönlerini görmeniz için yararlı olacaktır. Bu güncelleme ile analizde 100 kata kadar bir hızlandırma sağlandı. büyük çelik modellerde bu analiz açıkken 40 dakika civarı süren toplam analiz süresi (tasarım analiz vsvs hepsi) yaklaşık 4 dakikalara düşmüş oldu. Son güncellemelerle stasteel programına perde döşeme gibi sonlu eleman ağıyla çözülen elemanlar eklenmişti. Ancak henüz bu yüzey elemanlar burkulma analizine dahil edilmiyordu. Bu güncelleme ile çubuk elemanların yanında kabuk elemanlarda bu analize dahil edilmiş oldu. Yeterli hafızanız var ise çok büyük modelleri rahatlıkla çözebilirsiniz. Ben kendi bilgisayarımda 6. nesil i7 2.6 ghz 16 gb ram ile 1.5 milyon bilinmeyenli bir modeli tüm analizler açık şekilde rahatça çözebildim. yayınlanan burkulma analizi kısmı büyük modeller için optimize edilmiş durumda. Karşılaştığınız sorunları bize mail atabiliriniz. Aşagıda bir kaç örnek ekliyorum. Resimler burkulma modlarına aittir. [attach]1465[/attach][attach]1466[/attach][attach]1467[/attach][attach]1468[/attach][attach]1469[/attach]