board logo
Posted by: metintekdemir - March 5, 2016 7:37:51 AM
merhabalar benim bir sorum var proemi çözüyroum bittigi zaman gelen ekranda tüm yapıda yüksek sünek kontrolü çıkıyor , bunu hangi şartlarda uygulamam gerekir r=6,72 aldım perdeli ve çerçeveli çözüm yapıyorum yüksek sünek kontrolü yaptırmam gerekir mi? ikinci sorum şu kirişlerde yeniden dağılım opsiyonu tüm projelerde kullanılabilr mi? hangi şartlarda kullanılır ? sizden bilgi alırsam sevinirim birde benim radye temelim ayrık nizam yanında bina yok temel hesaplarında ikinci şıkkı kullansam daha makul ve gerçeğe yakın sonuçlar elde etmiş olmazmıyım ? saygılar

Posted by: guraykose - March 5, 2016 4:17:20 PM
[attach]267[/attach][attach]268[/attach][attach]269[/attach][attach]270[/attach][attach]271[/attach] 3. sorunuzla ilgili benzer paylaşım daha önce yapılmıştı, bulup inceleyebilirsiniz. G.KÖSE

Posted by: metintekdemir - March 12, 2016 3:39:04 PM
merhabalar projemi radye temellli 2. sık acı 336 şıkkına göre çözüyorum , sonuçlarında 14 lük sehpa seçtiğim zaman m2 ye 2 adet sehpa atıyor, 16 lık seçtiğim zaman m2 ye 1 adet sehpa atıyor bunu ayarlama şansım var mı 16 lık kullanıp m2 ye 2 adet sehpa atma şansım var mıdır . bunu nasıl ayarlayabilirim . ikinci sorum şu; tek sehpa attığı zaman l sehpa boyu; örneğin l=181 cm yazıyor , demir uzunluklarını topladığımız zaman uzunluklar toplamı 181 cm veriyor veya 1-2 cm fark ediyor ama iki adet sehpa attığı zaman bu verdiği L boyu çok farklı bir sayı çıkıyor bunun nedeni nedir düzeltme şansım varmı ? saygılar iyi çalışmalar