board logo
Posted by: erimer - January 18, 2021 3:48:37 AM
Selamlar, Şirketimin web sayfası için yapmış olduğum bazı projelerden render almak istiyorum ama bunu nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Selam ve sevgilerimle

Posted by: ziya atar - January 18, 2021 3:55:39 AM
[quote=erimer;2856]Selamlar, Şirketimin web sayfası için yapmış olduğum bazı projelerden render almak istiyorum ama bunu nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Selam ve sevgilerimle[/quote] Modelinizi 3d dwg olarak dışarı aktarım yapın. Ardından herhangi bir mimari program ile render alabilirsiniz. http://staforum.sta4.net/Posts/t1202-uygulama-ornekleri örnek bir paylaşım yapmış bir kullanıcımız.

Posted by: aliunal - January 20, 2021 7:42:10 AM
[quote=erimer;2856]Selamlar, Şirketimin web sayfası için yapmış olduğum bazı projelerden render almak istiyorum ama bunu nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Selam ve sevgilerimle[/quote] Merhaba Modelinizdeki makroları patlatarak stl uzantısında dışa aktarın. Çeşitli render motorlarına bu şekilde import edip, gerekli ayarlamaları yapıp render alabilirsiniz. Ben blender programını kullanıyorum. Blender açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Modelleme imkanı ile birlikte programın kendi içinde iki adet render motoru (cycles,eeve) vardır. Modeli import edip texture(doku) ayarlamalarını yaptıktan sonra render alabilrsiniz. Daha kaliteli renderlar için cycles motorunu kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar...