board logo
ziya atar
9 years ago
Yeni açılan makas türü kullanılarak oluşturulmuş bir halı saha örneği. Demo modda kayıt edilmiştir demo kullanan kullanıcılar açabilir. Lisanslı kullanıcılar kilitlerini çıkarıp projeyi açabilirler.

Projeyi indirdikten sonra bir klasör içine kopyalanıp kullanılması önerilir.

manet
  • manet
  • 51.4% (Neutral)
  • Newbie
5 years ago
Ziya Bey, bu yada benzer bir proje örneğini tekrar yükler misiniz? Versiyon farklılığından sanırım açılmıyor.
ziya atar
5 years ago
Linki güncelledim. Modeli tekrar indirin.
manet
  • manet
  • 51.4% (Neutral)
  • Newbie
5 years ago
Sizin örneğinizi baz alarak hazırladığım ekteki benzer proje ile ilgili olarak;

1) Sizin forumdaki örnekteki gibi kolonlardan sonraki üst kısmı makas makrosu ile yapamadım kiriş tanımladım. Acaba doğru bir yöntem mi?

2) Çatı aşık makrosu ile otomatik oluşturulan gergilerin uçları boşta kalıyor.

3) Bu tip yapma kolonların temel birleşimleri için kullandığım makro doğru mu?

4) Çatıdaki gergileri kaldırıp analiz ettiğimde elemanların yük karşılama oranları 0 olarak görünüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi Çalışmalar.

Hsaha.steel4cad (1,134kb) downloaded 320 time(s).

ziya atar
5 years ago

Sizin örneğinizi baz alarak hazırladığım ekteki benzer proje ile ilgili olarak;

1) Sizin forumdaki örnekteki gibi kolonlardan sonraki üst kısmı makas makrosu ile yapamadım kiriş tanımladım. Acaba doğru bir yöntem mi?

2) Çatı aşık makrosu ile otomatik oluşturulan gergilerin uçları boşta kalıyor.

3) Bu tip yapma kolonların temel birleşimleri için kullandığım makro doğru mu?

4) Çatıdaki gergileri kaldırıp analiz ettiğimde elemanların yük karşılama oranları 0 olarak görünüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim. İyi Çalışmalar.

Hsaha.steel4cad (1,134kb) downloaded 320 time(s).

Originally Posted by: manet 

Mail ile gelen projeye ek olarak ve mailde verilen cevaplarla ilgili

1)Üst kısmı makas makrosuyla yapabilirsiniz. Ancak en kolayı üst ve alt başlığı manuel girmek ve aradaki elemanları makas genel ile tanımlamaktır. Bu şekilde istenilen formada makas kolayca tanımlanabilir.

2)Çatıdaki aşıkların yüksekliği az bu yüzden gergi maksorunda gerekli ayarlamayı yapın. mahya gergisini kapatın. Aynı konumdaki gergilerin ara mesafesini azaltın aşık küçük olduğu için yerleşemiyor.

3)Ekte paylaştığım detay bu tip modeller için uygun birleşim. Tek birleşimle birden çok kolona bağlayabiliyorsunuz. Ancak bu guseli birleşim detayı borulara çok uygun değil.

4)Kolonların et kalınlığını arttırın. Kolona gelen yük kolonun burkulma ile taşıyabileceği max normal kuvveti aşarsa hesap kontrollerinde anormal değerler görmeniz normal. Kolonu gelen yük altında burkulmayacak şekilde boyutlandırısanız değerler düzgün gelecektir.