board logo
hemsho
  • hemsho
  • 53.2% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
3 years ago
Merhaba,

Programda objeyi seçtikten sonra böl komutu kullanırken program bölecek parçada sadece elemanları seçiyor makroyu seçmiyor. Makrodan bölmeyi yapamadım. Aşağıdaki resimde bu durumu göstermeye çalıştım. Makrodan bölme programda olursa çok iyi olur.

İyi günler dilerim.

Saygılar.

Stasteel böl komutu hakkında.jpg

Click to View Image84 View(s)

guraykose
3 years ago

Merhaba,

Programda objeyi seçtikten sonra böl komutu kullanırken program bölecek parçada sadece elemanları seçiyor makroyu seçmiyor. Makrodan bölmeyi yapamadım. Aşağıdaki resimde bu durumu göstermeye çalıştım. Makrodan bölme programda olursa çok iyi olur.

İyi günler dilerim.

Saygılar.

Originally Posted by: hemsho 

İyi akşamlar,

Program böl, kırp gibi işlemleri tamda olması gerektiği gibi yerine getiriyor,MAKRODAN BÖLME!!!?? Hangi durumda niçin ihtiyaç duydunuz lütfen daha açık ifade edinde niye gerek duydunuz öğrenelim, makrolar elemanlara bağlı oluşur kendi içersinde kesim düzlemleri makro seçilince ortaya çıkar ve bu kesim düzlemlerine müdahele edilir ihtiyaç halinde, ayrıca, macroyu baz alan bir ana eleman bölümün ihtiyaç ve gerekli olduğunuda düşünmüyorum.

hemsho
  • hemsho
  • 53.2% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
3 years ago
Merhaba,

Makrodan bölme derken resimdeki gibi kiriş elemanı kolondaki berkitme levhalarının içerisine giriyor. Burada autocad tabiriyle trimleme yapmak istedim. Kirişi seçtikten sonra böl komutunu seçiyorum. Kesilcek yeri sorduğunda kolon elemanını seçiyor. Kirişi seçmiyor. Ben bunu demek istemiştim. Eğer böyle imkan yoksa ve sizde böyle bir şeyin ihtiyacını duymuyorsanız sorun değil başka alternatifler üzerinde dururum.

İyi günler dilerim.

guraykose
3 years ago

Merhaba,

Makrodan bölme derken resimdeki gibi kiriş elemanı kolondaki berkitme levhalarının içerisine giriyor. Burada autocad tabiriyle trimleme yapmak istedim. Kirişi seçtikten sonra böl komutunu seçiyorum. Kesilcek yeri sorduğunda kolon elemanını seçiyor. Kirişi seçmiyor. Ben bunu demek istemiştim. Eğer böyle imkan yoksa ve sizde böyle bir şeyin ihtiyacını duymuyorsanız sorun değil başka alternatifler üzerinde dururum.

İyi günler dilerim.

İyi akşamlar,

bu durumu çözmek için, berkitmeyi seçip eleman oluştur tikini kaldırmanız yeterli olacaktır.

hemsho
  • hemsho
  • 53.2% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
3 years ago
Anladım. Makrodan bu sorun çözülüyor.

Teşekkür ederim.

guraykose
3 years ago

Merhaba,

İyi günler dilerim.

Saygılar.

Originally Posted by: guraykose 

İyi akşamlar,

Program böl, kırp gibi işlemleri tamda olması gerektiği gibi yerine getiriyor,MAKRODAN BÖLME!!!?? Hangi durumda niçin ihtiyaç duydunuz lütfen daha açık ifade edinde niye gerek duydunuz öğrenelim, makrolar elemanlara bağlı oluşur kendi içersinde kesim düzlemleri makro seçilince ortaya çıkar ve bu kesim düzlemlerine müdahele edilir ihtiyaç halinde, ayrıca, macroyu baz alan bir ana eleman bölümün ihtiyaç ve gerekli olduğunuda düşünmüyorum.

Ziya bey merhaba,

yukarıdaki görselde görüldüğü gibi, çakışan berkitmeler için şöyle bir önerim olacak:

berkitme içeren makrolarda, berkitmeler için bir tik açılsa ve, 1.derece öncelikli berkitme, 2. derece öncelikli berkitme seçenekleri olsa, 1. seçildiğinde kesin konumlansa, 2. seçildiğinde ise, çakışma halinde silinecek ibareleri yer alsa daha pratik çözüm olurdu.

ziya atar
3 years ago
Güray bey bu özellik bayadır istenen bir özellik listemizde var. Güncellemelerde yayınlanan özellikler dışında eklenmeyi bekleyen bir çok istek ve talep var.

Eklendiğinde çakışan berkitmelerin kapatılması modellemeyi çok kolaylaştıracaktır. Sanırım biraz daha vakti var.

Yakın zamanda gelecek güncellemelerde yeni korkuluk makrosu test olarak yeni raporlama ve tablo imkanları açılacak. Bunu yanında yönetmelik ve tasarımla ilgili bazı geliştirmeler yapılacak.