board logo
KSel
  • KSel
  • 75.4% (Friendly)
  • Advanced Member Topic Starter
5 years ago
  deneme.rar (6,184kb) downloaded 67 time(s).Merhabalar. Sistemimde elimden geldiğince perde attım asmolen çözdüğüm için. Fakat Mdev/Mo oranını bir türlü 0.75'e çıkartamadım. sta4cad datası ektedir. Fikri olan var mı nasıl kurtarabilirim? Daha nerelere perde atayım?

aaaaaaaaa.rar (4,156kb) downloaded 81 time(s).

fuat
  • fuat
  • 65.2% (Friendly)
  • Member
5 years ago
Projenizi indirdim fakat hiç bi yerde duvar yok gerçekçi gelmedi. Acaba mimari projenizi de paylaşabilir misiniz?
KSel
  • KSel
  • 75.4% (Friendly)
5 years ago
Yukarı ekledim mimariyi ama tam oturmadı henüz.

duvarları girmedim çünkü sürekli denemeler yapıyorum. Onun yerine döşeme hareketli yüklerini 0.35 t/m³ aldım.

KSel
  • KSel
  • 75.4% (Friendly)
5 years ago
Konu günceldir.
c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
5 years ago
  duzenleme aaaa.rar (8,097kb) downloaded 81 time(s).

Merhabalar,

öncelikle naçizane bir tavsiyede bulunmak isterim. Sistemi taslak olarak girerken aceleden hatalar oluşuyor. Tavsiyem sıfırdan tane tane modelleme yapmanız. Mesela döşemelerde birbirine temas etmeyen yer kalmasın ... gibi. kolona oturmayan kiriş kalmasın gibi ...

ben bazı düzeltmeler yaparak nispeten daha iyi duruma getirdim. kusura bakmayın çok detaylı inceleyemedim (mimari ile birlikte) ama en azından nereden devam etmek durumunda olduğunuzu gösterecek bir çalışma olmuş olabilir.

1. beton sınıfını c30 yaptım (c25 artık çok kullanılmaması taraftarıyım)

2. poligon olarak tanımlanan perdeleri normal elle (25/150 30/180 gibi girerek açıyla çevirdim) bu önemli sta hata yapıyor gördüğüm kadarıyla

3. bazı döşemeleri ve kirişleri değiştirdim. incelersiniz.

şuaralar biraz yoğun olduğum için daha fazla bakamadım.

İyi Çalışmalar dilerim.

KSel
  • KSel
  • 75.4% (Friendly)
5 years ago
Merhabalar,

Öncelikle zaman ayırıp emek harcadığınız için teşekkür ederim.

Saplama kiriş attığınızı görüyorum. Asmolen olduğu için saplama yapmadan da çözülebilir diye düşünüyorum. Sebebini bilmek isterim aklıma sadece o takıldı.

c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
5 years ago
KL.jpg

Click to View Image64 View(s)

Bu birleşimler çok hoşuma gitmedi açıkcası. Uygulaması nasıl olur diye düşünürken çekmiştim onları.

Users browsing this topic