emrezengin
  • emrezengin
  • 65.2% (Friendly)
  • Member Topic Starter
8 years ago
Resimdeki eğrisel kirişi 180 derece 3d ile kopyalamak istiyorum ama kopyalanmıyor.

2.JPG

Click to View Image59 View(s)

1.JPG

Click to View Image64 View(s)

ziya atar
8 years ago
Program kopyalamada aynı iki noktaya yerleşen kirişleri mükerrerlik olmaması için önler. Resimlerini paylaştığınız durumda da iki çubuk aynı iki noktaya bağlandığı için program bunu engellemiş. Bugün yapılacak güncellemede eğrisel kirişlerde göz önüne alınarak geliştirme yapıldı. Güncellemeden sonra kopyalama çalışacaktır.
guraykose
8 years ago
Mevcut kirişi koplayamadan da çözüm var, düşey aksa 2. kirişi düz olarak girin ve yarıçap kadar egrilik verin,isteğiniz yerine gelecektir. ( egrilik değeri mevcut egri kirişin üzerine yapışmasına sebep olursa;
1) kirişin I ve J noktalarını ilk girişte değiştirin,
2) egrisellik değerinin işaretini değiştirin.

G.Köse
emrezengin
  • emrezengin
  • 65.2% (Friendly)
  • Member Topic Starter
8 years ago

Mevcut kirişi koplayamadan da çözüm var, düşey aksa 2. kirişi düz olarak girin ve yarıçap kadar egrilik verin,isteğiniz yerine gelecektir. ( egrilik değeri mevcut egri kirişin üzerine yapışmasına sebep olursa;
1) kirişin I ve J noktalarını ilk girişte değiştirin,
2) egrisellik değerinin işaretini değiştirin.

G.Köse

Originally Posted by: guraykose 

Dediğiniz gibi yapılır. Ben bi sorun varsa düzeltilsin faydam olsun diye yazdım.
emrezengin
  • emrezengin
  • 65.2% (Friendly)
  • Member Topic Starter
8 years ago
Güncelleme ile bu sorun düzeltilmiş. Bir de simetri kopyalama da sorun var. Simetrisini almıyor direk olduğu gibi kopyalıyor.
2.JPG

Click to View Image53 View(s)

ziya atar
8 years ago
Yetişirse bugün güncelleme yapılacak. Yapılacaklar listesine ekledim.
ziya atar
8 years ago
Çubuklara eğrilik iki türlü veriliyor. Eğrilik yarıçapı veya orta kısımdan kaçıklık olarak. Orta kısımdan kaçıklık verilerek yapılan eğrisel elemanlarda simetrik kopyalamada yön tayini farklı olmuş. Eğrilik yarıçapı girilerek yapılan eğrisel çubuklarda bir sorun yok.
Şuan düzelmiş durumda güncellemeyle beraber bu tip durumlar dada simetri ve diğer kopyalama türleri düzgün çalışacaktır.

Quick Reply