Kerim
  • Kerim
  • 63.4% (Friendly)
  • Member Topic Starter
3 years ago
Selamlar ,

Özellike Workshop için yapılan geliştirme çalışmalarınızı hayranlıkla takip ediyoruz. Program gerçekten çok üst bir seviyeye geliyor. Bunun için teşekkür ediyorum. Tabi ki bu yoğun çalışmalarınız arasında ne kadar önemli bilmiyorum ama Sta4CAD YARDIMCI PROGRAMLAR menüsü altındaki Havuz Programında dikdörtgen veya dairesel havuz tiplerinin yanı sıra daha farklı havuz şekillerinin de tasarlanabildiği sihirbaz veya makroların olması ve ayrıca yapılan havuzun ilgili statik çizimlerinin ( temel apl. , kolon aplikasyon , kesit vs... ) alınabilmesi iyi olurdu diye düşünüyorum. Farklı şekillerdeki havuzların hesabı ve çizimleri için ise Sta4CAD de modellemek zorunda kalıyoruz. Bu konuda bir güncelleme iş programınız da var mı acaba ?

Tşk.

Kolay Gelsin

ziya atar
3 years ago
Şuanda havuz paketiyle ilgili bir çalışma planımız yok. Öncelikli olarak daha farklı konularda planlarımız var. Havuz paketi ile ilgili talepler yılda bir kaç kez bize geliyor.
gokce145
3 years ago
Merhaba,

Gerçekten havuz modülünün de artık güncellenmesi gerekli, 2012 yılından beridir neredeyse hiç değişmedi. En azından ya farklı tipler eklensin yada çizimler alınabilinse çok iyi olurdu.

Boza
  • Boza
  • 76% (Friendly)
  • Advanced Member
3 years ago
Arkadaşlar espiri niyetine söylüyorum "herşeyi devletten beklemeyin..." :)

Şaka bir yana şuan program yazarlarının önceliği olan ve yarım kalan yol haritalarının tamamlanması gerekiyor, bu bakımdan dolayı mevcut havuz makrosu ile hesaplar yapılıp çizimler elle yapılabilir durumda. Zira ben yılda en az 40-50 adet havuz projemi bu şekilde yapıyorum.

İyi çalışmalar.

Kerim
  • Kerim
  • 63.4% (Friendly)
  • Member Topic Starter
3 years ago
Boza Bey ,

Bizde zaten sizin yılda 40-50 ADET HAVUZU yaptınız şekilde yapıyoruz havuzlarımızı.

Bu konunun zaten önemli olmadığını belitmekle birlkte , Sta ekibinin ne kadar yoğun çalıştığını ve başarılarını zaten yazımda takdir ettiğimi açıkca belittim. Farkındayız , yinede ayrıca belirtme ihtiyacı hissetmeniz ve gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı size de teşekkür ediyorum. Sadece öneri ve geliştirme amaçlı bir soru idi. Espiri niyetine söylüyorum " Yoğun Havuz Çalışmalarınızda size başarılar diliyorum..." :)

Kolay Gelsin

Boza
  • Boza
  • 76% (Friendly)
  • Advanced Member
3 years ago
Teşekkür ederim...