guraykose
  • guraykose
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member Topic Starter
2 years ago
iyi akşamlar stasteel kullanıcıları,
paftaları steelde hızlı bir şekilde oluşturuyorsunuz burada sorun yok, lakin cad ortamında paftalamaya, geçince özellikle koyala yapıştır aşamasında kasım kasım kasıyor,
dosya kayıdı dakikalar sürüyor değilmi?
bugün sürekli tekerrür eden bu problemi defalarca gündeme getirmeme rağmen kalıcı bir çözüm bulunmadığını bildiğim halde Ziya beyi aradım, uzaktan erişimle çözüm bulmaya çalıştı
sıkıntının kasmanın ölçülerden olduğu teşhisini koydu, lakin çözümü yine bulamadık, kasma canımı sıkınca başka çalışmaya geçtim, akşam yine mecburen paftalamaya devam ederken
blok olan ölçüleri paatlatıp deneme yaptığımda dakikalar süren kopyala yapıştır ekran tazeleme işlemlerinin saniyesinde gerçekleştiğini gördüm.
ÇÖZÜM: ÖLÇÜLERİN BLOKLAMASINI PATLATMAKTA İMİŞ. (mevcut ölçünün canlı kalmasının zaten gereği yok, ihtiyaç halinde cad ortamında ilave ölçü zaten atıyoruz)
Yıllardır boşuna zaman harcamışım, nasip bu güne imiş! yeni çizim arayüzü stabil hale gelene kadar patlatmaya devam..!

Güray KÖSE
ziya atar
2 years ago
Sorun gelecek güncellemede çözülmüş durumda. Eskiye göre kopyalama gibi işlemlerde çok aha seri ve hızlı şekilde çalışabilirsiniz.
guraykose
  • guraykose
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member Topic Starter
2 years ago
Bahse konu güncellmeyi kapsayan beta sürümü test ettim, istenen ve beklenen netice , ölçü katmanını patlatmadan alınabiliyor, talebe hızlı ve çözüm odakli cevap veren Ziya beye teşekkürü borç bilirim, nihayet kasmalar, beklemeler sona erdi.
Güray Köse

Quick Reply