aderanc
  • aderanc
  • 59.8% (Neutral)
  • Member Topic Starter
6 years ago
Merhaba. StaSteel'de çizimleri aldıktan sonra kaç kat büyütmemiz gerekiyor 90lık kağıda çıktı almak için? Sta4CAD'te 5000 kat büyütüyorum bunda kaç kat büyüyecek? Ayrıca bilgisayarım i7 6700T işlemci 12GB Ram olmasına rağmen çok aşırı kasıyor. Kopyala yapıştır yapmaya paftayı taşımaya korkuyorum. Yani 4 paftayı yan yana koyana kadar akla karayı seçiyorum ve şuan kopyalama yapmasını bekliyorum. Kopyala komutu verdim, web sitesini açtım foruma giriş yaptım konuyu açtım hala yazımı yazıyorum aradan bu kadar zaman geçti bir kaç saniye önce bitti kopyalama işi. Neden böyle?
Boza
  • Boza
  • 76% (Friendly)
  • Advanced Member
6 years ago
SDD kalıp üzerine kurulu bir 64 bit işletim sistemi kullanıyorsan programın bu kadar kasmaması lazım, kayıt defterini ve ram yiyen artık girdileri temizleyip yazılımı güncelle kasmaz.
avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago

Merhaba. StaSteel'de çizimleri aldıktan sonra kaç kat büyütmemiz gerekiyor 90lık kağıda çıktı almak için? Sta4CAD'te 5000 kat büyütüyorum bunda kaç kat büyüyecek? Ayrıca bilgisayarım i7 6700T işlemci 12GB Ram olmasına rağmen çok aşırı kasıyor. Kopyala yapıştır yapmaya paftayı taşımaya korkuyorum. Yani 4 paftayı yan yana koyana kadar akla karayı seçiyorum ve şuan kopyalama yapmasını bekliyorum. Kopyala komutu verdim, web sitesini açtım foruma giriş yaptım konuyu açtım hala yazımı yazıyorum aradan bu kadar zaman geçti bir kaç saniye önce bitti kopyalama işi. Neden böyle?

Originally Posted by: aderanc 

Merhaba aderanc bey,
Programdan aldığınız çizimleri büyütmenize gerek yok, Çizim>Ayarları kısmında en başta "varsayılan ayarlar" var. Ordaki ayarları deneyerek kendi sisteminize uyan ayarları bulun.

Çizimlerin kasması hakkında telefon edin, bilgisayarınıza bağlanıp bakalım.

Quick Reply