board logo
Posted by: emrezengin - December 30, 2015 5:55:36 AM
Resimdeki eğrisel kirişi 180 derece 3d ile kopyalamak istiyorum ama kopyalanmıyor. [attach]233[/attach] [attach]232[/attach]

Posted by: ziya atar - December 30, 2015 8:16:03 AM
Program kopyalamada aynı iki noktaya yerleşen kirişleri mükerrerlik olmaması için önler. Resimlerini paylaştığınız durumda da iki çubuk aynı iki noktaya bağlandığı için program bunu engellemiş. Bugün yapılacak güncellemede eğrisel kirişlerde göz önüne alınarak geliştirme yapıldı. Güncellemeden sonra kopyalama çalışacaktır.

Posted by: guraykose - December 30, 2015 9:52:48 AM
Mevcut kirişi koplayamadan da çözüm var, düşey aksa 2. kirişi düz olarak girin ve yarıçap kadar egrilik verin,isteğiniz yerine gelecektir. ( egrilik değeri mevcut egri kirişin üzerine yapışmasına sebep olursa; 1) kirişin I ve J noktalarını ilk girişte değiştirin, 2) egrisellik değerinin işaretini değiştirin. G.Köse

Posted by: emrezengin - December 31, 2015 2:15:59 AM
[quote=guraykose;307]Mevcut kirişi koplayamadan da çözüm var, düşey aksa 2. kirişi düz olarak girin ve yarıçap kadar egrilik verin,isteğiniz yerine gelecektir. ( egrilik değeri mevcut egri kirişin üzerine yapışmasına sebep olursa; 1) kirişin I ve J noktalarını ilk girişte değiştirin, 2) egrisellik değerinin işaretini değiştirin. G.Köse[/quote] Dediğiniz gibi yapılır. Ben bi sorun varsa düzeltilsin faydam olsun diye yazdım.

Posted by: emrezengin - January 1, 2016 2:46:45 AM
Güncelleme ile bu sorun düzeltilmiş. Bir de simetri kopyalama da sorun var. Simetrisini almıyor direk olduğu gibi kopyalıyor. [attach]234[/attach]

Posted by: ziya atar - January 4, 2016 2:31:39 AM
Yetişirse bugün güncelleme yapılacak. Yapılacaklar listesine ekledim.

Posted by: ziya atar - January 11, 2016 6:49:09 AM
Çubuklara eğrilik iki türlü veriliyor. Eğrilik yarıçapı veya orta kısımdan kaçıklık olarak. Orta kısımdan kaçıklık verilerek yapılan eğrisel elemanlarda simetrik kopyalamada yön tayini farklı olmuş. Eğrilik yarıçapı girilerek yapılan eğrisel çubuklarda bir sorun yok. Şuan düzelmiş durumda güncellemeyle beraber bu tip durumlar dada simetri ve diğer kopyalama türleri düzgün çalışacaktır.