board logo
Posted by: ziya atar - June 30, 2016 7:45:03 AM
[size=7]STA4Cad programında enson güncellemeyi yapın resimde görülen iskele makrosu butonuna bastığınızda kurulum için yönlendirileceksiniz. [/size] [attach]307[/attach] [size=7]Manuel Kurulum için [/size] 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama64.exe adresinden 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe adresinden kurulum pakatlerini indirip kurulum yapabilirler. [size=7]Desteklenen İşletim Sistemleri:[/size] •Windows 7 SP1 (x86 ve x64) •Windows 8.1 (x86 ve x64) •Windows 10 (x86 ve x64) •Windows Server 2008 R2 SP1 (x64) •Windows Server 2012 (x64) •Windows Server 2012 R2 (x64) [size=7]Eğitim:[/size] Videonun ilk kısmı iskeleyi anlatıyor. STASteel ve STA4Cad iskele veri girişi ve editörleri aynıdır. Şimdilik bu videolardan faydalanabilirsiniz. Detaylı bir video ve doküman hazırlandığında paylaşılacaktır. [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=E4w1yYUsl2I[/YOUTUBE] [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=zVRJZArhNUo[/YOUTUBE]

Posted by: myilmaz28 - June 30, 2016 8:52:34 AM
nihayetinde beklenen güncelleme ile iskele makrosu geldi. fakat bunun bir eğitimi ya da en azından eğitim videosu olacak mı ?

Posted by: engkinik - July 10, 2016 6:25:14 AM
arkadaşlar benim bilgisayarda sta4cad v13 en son sürüm kurulu. güncellemeyi kurdum ama zaten en son sürüm yüklü diye uyarı verdi ama iskele makrosu ile ilgili herhangi bir menü göremedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum. teşekkürler...

Posted by: ziya atar - July 12, 2016 1:28:31 PM
Güncelleme sonrası tarih olarak şuan için en son 11.07.2016 görmeniz gerek. Program son güncellemeyi görmüyorsa geçici dosyları temizlemek için resimdeki butonu kullanın. [attach]308[/attach] Veya en kötü ihtimalle http://www.sta4.net/staupdate.aspx adresinden stagrup dosyalarını indirip içindeki dosyaları kurulum klasöründe mevcut dosyaların üstüne yazın.

Posted by: torradox - July 14, 2016 2:47:42 AM
[quote=engkinik;477]arkadaşlar benim bilgisayarda sta4cad v13 en son sürüm kurulu. güncellemeyi kurdum ama zaten en son sürüm yüklü diye uyarı verdi ama iskele makrosu ile ilgili herhangi bir menü göremedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum. teşekkürler...[/quote] Aynı sorun bendede oldu yardım edebilecek olan varmı ?

Posted by: guraykose - July 14, 2016 4:42:27 AM
Yukarıda da verilmiş olan linklerden 64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama64.exe adresinden 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe adresinden dosyayı iindirip, manuel kurulum yapın, kurulum akabinde ana ekrana iskele kısayol tuşu gelmezse bilgisayarı yeniden başlatın. G.KÖSE

Posted by: mhmmd.lksz - July 18, 2016 4:02:19 AM
Emeğinize sağlık Ziya Bey fakat raporlama ve çizimlerin yapılaması ile ilgili eksiklerin olduğu düşüncesindeyim.Detay çizimlerini aldığımızda sadece tipik iskele ayakları ve birleşim detayları tip olarak veriliyor.Benim fikrim bu detaylara metal kalas,iskele tip detayları ve çubuk detayları da eklenebilir.Raporlamada Bazı genel bilgiler opsiyonel olabilir, örneğin iskele için gerekli olmayan yatak katsayısı ve zemin gerilmesi gibi bilgiler.Ayrıca raporun en başında eleman kesitlerinin yeterli olup olmadığı ile ilgili bilgi verilebilir.

Posted by: engkinik - July 18, 2016 2:01:59 PM
ZİYA bey merhaba, ben sizin dediğiniz şekilde güncellemeleri yaptım ama ana menü ekranında "iskele makrosu" diye bir giriş tuşu olması gerekmiyor mu? göremedim. ayrıca güncellemeden sonra "istinat duvar programı" tuşu da çalışmıyor. "istinat çalışmayı durdurdu" diye bir hata veriyor. yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler...

Posted by: ziya atar - July 19, 2016 1:55:10 AM
Güncellemeyi yaptıysanız ana menüde şuan için versiyon kısmında Ver. 13.1 Rev.(14.07.2016) bunu görmeniz gerek. Görmüyorsanız güncelleme tam yapılmamış olabilir. http://www.sta4.net/staupdate.aspx adresinden stagrup dosyalarını indirip içindeki dosyaları kurulum klasöründe mevcut dosyaların üstüne yazın. Hala sorun devam ediyorsa bizi arasanız uzaktan bağlantıyla yardımcı oluruz. Ana menüden veya en üst kısımda verilen linklerden staekuygulama kurulumunu yaptığınızda iskele ve istinat programıda çalışacaktır.

Posted by: ziya atar - July 19, 2016 1:56:52 AM
[quote=mhmmd.lksz;490]Emeğinize sağlık Ziya Bey fakat raporlama ve çizimlerin yapılaması ile ilgili eksiklerin olduğu düşüncesindeyim.Detay çizimlerini aldığımızda sadece tipik iskele ayakları ve birleşim detayları tip olarak veriliyor.Benim fikrim bu detaylara metal kalas,iskele tip detayları ve çubuk detayları da eklenebilir.Raporlamada Bazı genel bilgiler opsiyonel olabilir, örneğin iskele için gerekli olmayan yatak katsayısı ve zemin gerilmesi gibi bilgiler.Ayrıca raporun en başında eleman kesitlerinin yeterli olup olmadığı ile ilgili bilgi verilebilir.[/quote] ilerleyen güncellemelerde bu tip istekler göz önüne alınacaktır.

Posted by: engkinik - July 21, 2016 11:15:27 AM
ZİYE BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. GÜNCELLEMEYİ GERÇEKLEŞTRİDİM NİHAYET. KOLAY GELSİN...

Posted by: Recep_S_40 - July 29, 2016 4:07:41 AM
Bir de programı güncellemek kolaylaştırılmalı hocam. Otomatik güncelleme yapınca her zaman olmuyor manuel yapmak gerekiyor.

Posted by: avcioglu - August 9, 2016 7:56:56 AM
Sta4CAD menüsündeki iskele hesabı kullanımını gösteren eğitim videosu yayınlandı: https://youtu.be/TiXjDcIH2mo

Posted by: aderanc - August 29, 2016 1:26:30 AM
Bende de güncelleştirmeden sonra geldi ama analizden sonra çıktı vermiyor STA4CAD kilidi takılı olmasına rağmen demo versiyon diyor. Sebebi nedir?

Posted by: guraykose - August 29, 2016 3:21:57 AM
haspdriver kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın, sürücülerini tekrar kurun.

Posted by: HÜSEYİN DAYAN - September 1, 2016 9:58:19 AM
İSKELE HESAP RAPORU ALIRKEN FİRMA İSMİ NEREDEN DEĞİŞTİRİLİYOR.

Posted by: ziya atar - September 5, 2016 6:57:33 AM
Firma ismi sta4cad kilidi içinde olan bilgiye göre yazılır. Değiştirilemez. Rapordaki proje ismini yapı bilgi girişinden değiştirebilirsiniz.

Posted by: HAYRİ - January 11, 2017 6:02:28 AM
STA4CAD, "Yapılan Son Değişiklikler" kısmındaki tarih değişmemesine rağmen (30.06.2016) zaman zaman güncelleme kısmında "Güncelleme Gerekli" uyarıları oluşmakta ve güncellemeleri gerçekleştirmekteyiz. Bu güncellemelerin ne ile ilgili olduğu hususunda (hesapları, çizimleri etkileyip etkilemediği, menü kullanımı vs.) bilgiler olması uygun olacaktır. İyi çalışmalar.

Posted by: mkusak - March 1, 2017 7:45:08 AM
İyi günler, İskele makrosunda bazı sıkıntılar mevcut. Flanşlı iskele opsiyonu aktif değil. Bir de Merdiven genişliği seçimindeki değişiklikler çizime yansımıyor. Program sürekli hata vererek kapanıyor. Son güncelleme şu an bizde kurulu. [attach]403[/attach] Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Program benzerleri arasında en gelişmiş seçeneklere sahip onu belirtmek isterim. Saygılarımla Mehmet KUŞAK İnş Müh.

Posted by: ziya atar - March 2, 2017 2:20:03 AM
Yakın zamanda iskele programına güncelleme gelecek. Merdivenle ilgili durumu not ediyorum. Program hangi durumlarda hata vererek kapanıyor belirtirseniz o kısımları kontrol ederiz. Muhtemelen bizdeki yayınlanmamış son halinde bir çoğu düzelmiş durumdadır.

Posted by: sinandbl - March 8, 2017 3:30:40 AM
Merhaba, O.avcıoglu yayınlanmış videoda. yük değeri load3 seçiliyor. Fakat yük değeri girilmiyor. Program kendisi otomatik alıyor mu?

Posted by: zel - October 14, 2017 6:00:29 AM
[attach]532[/attach]

Posted by: zel - October 14, 2017 6:02:39 AM
mrb arkadaşlar. acil olarak yardımınıza ihtiyacım var. bizden statik çizimlerin yanında iskele çizim ve raporlarınıda istemektedirler. bundan dolayı iskele makrosunu aktif kullanmam gerekiyor. yanlız iskle makrosu demo versiyon olarak görünüyor.bende stayı tamamiyle kaldırıp tekrar kurulumunu yaptım bu sefer hiç açılmıyor. yukardaki fotoda verilen hatayı veriyor. ne yapmam gerekiyor. yardım ve desteklerinizi bekliyorum. saygılarımla...

Posted by: ziya atar - October 14, 2017 6:24:38 AM
Öncelikli olarak sta4cad i güncelleyin. Programınız güncel değilse iskele programında lisans sorunu olabilir. Ardından C:\STA4V13\Iskele bu klasörde updateinfo.data dosyasını silin ve IskeleUpdater.exe programını çalıştırın. Tüm dosyaları güncelleyecektir. sonra program otomatik olarak açılacaktır. iskele makrosuyla ilgili tüm sorunları steel@sta.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Posted by: zel - October 16, 2017 3:58:01 AM
yardımınız için teşekkürler Ziya Bey dediğiniz adrese sorunu tekrar mail attım. sorunu gidermem için yardımlarınızı beklemekteyim.

Posted by: ehcsztein - October 17, 2017 7:01:18 AM
Merhaba. İskele makrosundaki lisans iletişim sorununuz çözümü için Ziya Bey'in bahsettiği gibi güncelleme işlemini yaparsanız büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımlarının güncellemeye zarar vermemesi için ayarlarına bir göz atabirsiniz. Aynı sorunu bende yaşıyordum, bu şekilde çözdüm. İyi çalışmalar

Posted by: zel - October 20, 2017 7:18:21 AM
teşekkürler arkadaşlar. ziya beyin yardımlarıyla sorun çözüldü:) iyi çalışmalar..

Posted by: ehcsztein - October 23, 2017 2:44:47 AM
Merhaba. İskele programını kurmak için yönlendirilen sitede sorun mu var? Virüs programı olmamasına rağmen linkte sıkıntı var gibi bir durum mevcut. Programı kuramıyorum. Yönlendirilen site ; http://www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe Alınan hata; 404 - File or directory not found. The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. Benzer sorunu yaşayıpda çözen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Yahut linkte bir sıkıntı varsa yetkililerden bir yardım beklerim. İyi çalışmalar.

Posted by: avcioglu - October 23, 2017 2:51:27 AM
Merhaba, Sta4CAD'in menüsü eskiyse bu hata oluyor, Sta4CAD'i güncellerseniz doğru paketi indirebilir program. Kolay gelsin...

Posted by: zel - January 29, 2018 2:35:42 AM
merhabalar ziya bey. çalışmış olduğumuz belediye iskele proje raporlarında yer ivmesi Ao istemektedir. iskele makrosunda mevcut değil. bunun için sizden yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

Posted by: ziya atar - February 1, 2018 3:14:34 AM
Mevcut iskele yönetmeliğinde deprem hesabı istenmediği için sta4cad iskele modülünde deprem hesabı yapılmamaktadır. İsteyen kullanıcılar için ileriki güncellemelerde bu eklenebilir ancak şuan için güncelleme önceliğinde değil. Belediyenin bunu talep etme hakkı yoktur.