board logo
Ernclskn
  • Ernclskn
  • 50.8% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
6 years ago
Merhabalar

Öğrenci olduğum için henüz Sta4cad demo versiyon kullanmaktayım. İstinat duvarı hesabı yaparken duvarın bazı değerlerini değiştiremiyorum örneğin yükseklik gibi... (5.4 metre sabit olarak duruyor)

Bunun nedeni benim demo program kullanmam mı yoksa atladığım birşeyler mi var?

Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
Programı Demo olarak kullandığınız için. Dongle la beraber kullandığınız zaman tüm bölümlere müdahale edebilirsiniz.
HAYRİ
  • HAYRİ
  • 94% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
İstinat Duvarı bilgi girişlerinde bazı bölümler değişiklik yapılamayacak şekilde kapalıdır.

Geometrik şekle göre değerlerin değiştiği düşünülse de bazı mevcüt duvarlarda farklı boyutlara göre tahkik etmemiz gereken durumlar oluyor.

Kapalı olan bu bölümlerin aktifleştirilmesi düşünülür mü?

ISTINAT.jpg

Click to View Image89 View(s)

c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago

İstinat Duvarı bilgi girişlerinde bazı bölümler değişiklik yapılamayacak şekilde kapalıdır.

Geometrik şekle göre değerlerin değiştiği düşünülse de bazı mevcüt duvarlarda farklı boyutlara göre tahkik etmemiz gereken durumlar oluyor.

Kapalı olan bu bölümlerin aktifleştirilmesi düşünülür mü?

ISTINAT.jpg

Click to View Image89 View(s)

Originally Posted by: HAYRİ 

Sebebini teknik olarak bilmiyorum ama taş duvarlarda aynı durumu 2tane farklı duvar programında da gördüm. bazı bölümleri özellikle değiştiremiyoruz ve kendine has bir geometri ile çalışıyor. Ama konuyu açan arkadaşın sorusunu demodan kaynaklı olduğunu düşünmüştüm, taş duvardaki bu durum aklıma gelmemişti.