ahmedkurmus
8 years ago
BAHSETTIGIM DOSEME.jpg

Click to View Image187 View(s)BÖYLE BİR DÖŞEMEDE ZIMBALAMA KONTROLÜ YAPIP YAPMADIĞINI, YAPIYORSA SONUÇLARINA NEREDEN ULAŞABİLECEĞİMİZİ BİLEN VAR MI?
TEMELLERDE ZIMBALAMA KONTROLÜ VAR AMA DÖŞEME İÇİN DE VAR MI?
guraykose
8 years ago
resimdeki gibi bir kolon döşeme tanımında zimbala kontrolü yapılmaz, modelin analiz edilebilir şekilde kurulması gerekir, aşağıda mantar döşeme sistemine ait analiz edilebilir bir model ve zimbalama kontrolü sonuçları:
24-07-15 17-39-28.png

Click to View Image248 View(s)

24-07-15 17-40-53.png

Click to View Image281 View(s)

24-07-15 17-43-30.png

Click to View Image263 View(s)

ahmedkurmus
8 years ago
PEKİ HOCAM YAPILAMAMASININ SEBEBİ NEDİR? BUNU BİR ŞEKİLDE BELEDİYEYE ANLATMAM LAZIM DA. çok teşekkürler yardımlarınız için
guraykose
8 years ago
kolon ile döşeme birbirini tanımaz, dolayısı ile analiz düzgün yapılmaz ve kesit tesirleri oluşmaz. Böyle bir modelin analiz edilebilmesi için proğramın alt yapısının, analiz motorunun uygun olması gerekir, şöyleki, bir kere döşemeler sonlu elemanlar modeli ile analiz edilmesi gerekir, buda yetmez döşemelerinde yarı rijit diyafram olarak işin içine girmesi gerekir. Modelde döşeme ile kolonun birbirini tanıması iktiza eder.

Mantar sistemde ise proğram fiktif bant kirişleri sayesinde analiz edilebilir modeli oluşturuyor ve sonuçları rapor edebiliyor.
ahmedkurmus
8 years ago
ÇOK TEŞEKKÜRLER HOCAM SAOLUN

Quick Reply