engineer2031
7 years ago
Öncelikle sta yönetimi olarak kullanıcıların fikirlerini önemsediğiniz için teşekkür ediyorum.

Benim de bazı gördüm eksiklikleri anlatmak istiyorum. v14 versiyonunda olması şahsen isterim...

1-)Poligon kolon dolatıları düzenlenirken ve donatı mesafeleri ayarlanırken bunların basite indirgenmesi taraftarıyım. Örnegin başlık veya gövde donatısı girilirken belirli bir tablo üzerinden girmek kullanıların elini oldukça rahatlatır kanaatindeyim.

2-) idecadde oldugu gibi merdiven tasarımında farklı merdiven tipleri göz önüne alınarak bir kütüphane oluşturulabilir ve donatı girmek kolaya indirgenebilir.

3-) Kiriş ve kolon donatılarının binada 3 boyutlu olarak görmek bizlere katkı sağlayacagı görüşündeyim.

4-) Kentsel dönüşüm yapan bir mühendis olarak malzeme çeşitlerini sınırlı olarak görüyorum.Örnegin bir briket seçenegini göremiyoruz bunu elle girmemiz gerekiyor yada başka malzemeleri..Malzeme çeşitliliğini artırmak bize zamandan tasarruf sağlıyacağı görüşündeyim.

5-) Son olarak da herkesin dediği gibi canlı ve gerçekçi bir görsellik kesinlikle hepimizin istediği bir durum..:)))