sinandbl
7 years ago
Merhaba, O.avcıoglu yayınlanmış videoda. yük değeri load3 seçiliyor. Fakat yük değeri girilmiyor. Program kendisi otomatik alıyor mu?
zel
  • zel
  • 69.4% (Friendly)
  • Newbie
6 years ago
iskele kurulum sorunu.png

Click to View Image80 View(s)

zel
  • zel
  • 69.4% (Friendly)
  • Newbie
6 years ago
mrb arkadaşlar. acil olarak yardımınıza ihtiyacım var. bizden statik çizimlerin yanında iskele çizim ve raporlarınıda istemektedirler. bundan dolayı iskele makrosunu aktif kullanmam gerekiyor. yanlız iskle makrosu demo versiyon olarak görünüyor.bende stayı tamamiyle kaldırıp tekrar kurulumunu yaptım bu sefer hiç açılmıyor. yukardaki fotoda verilen hatayı veriyor. ne yapmam gerekiyor. yardım ve desteklerinizi bekliyorum. saygılarımla...
ziya atar
6 years ago
Öncelikli olarak sta4cad i güncelleyin. Programınız güncel değilse iskele programında lisans sorunu olabilir.

Ardından C:\STA4V13\Iskele bu klasörde updateinfo.data dosyasını silin ve IskeleUpdater.exe programını çalıştırın.

Tüm dosyaları güncelleyecektir. sonra program otomatik olarak açılacaktır.

iskele makrosuyla ilgili tüm sorunları steel@sta.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

zel
  • zel
  • 69.4% (Friendly)
  • Newbie
6 years ago
yardımınız için teşekkürler Ziya Bey dediğiniz adrese sorunu tekrar mail attım. sorunu gidermem için yardımlarınızı beklemekteyim.
ehcsztein
6 years ago
Merhaba. İskele makrosundaki lisans iletişim sorununuz çözümü için Ziya Bey'in bahsettiği gibi güncelleme işlemini yaparsanız büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımlarının güncellemeye zarar vermemesi için ayarlarına bir göz atabirsiniz. Aynı sorunu bende yaşıyordum, bu şekilde çözdüm. İyi çalışmalar
zel
  • zel
  • 69.4% (Friendly)
  • Newbie
6 years ago
teşekkürler arkadaşlar. ziya beyin yardımlarıyla sorun çözüldü:) iyi çalışmalar..
ehcsztein
6 years ago
Merhaba. İskele programını kurmak için yönlendirilen sitede sorun mu var? Virüs programı olmamasına rağmen linkte sıkıntı var gibi bir durum mevcut. Programı kuramıyorum.

http://www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe 

Alınan hata;

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Benzer sorunu yaşayıpda çözen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Yahut linkte bir sıkıntı varsa yetkililerden bir yardım beklerim.

İyi çalışmalar.

avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
Merhaba,

Sta4CAD'in menüsü eskiyse bu hata oluyor, Sta4CAD'i güncellerseniz doğru paketi indirebilir program. Kolay gelsin...

zel
  • zel
  • 69.4% (Friendly)
  • Newbie
6 years ago
merhabalar ziya bey. çalışmış olduğumuz belediye iskele proje raporlarında yer ivmesi Ao istemektedir. iskele makrosunda mevcut değil. bunun için sizden yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.
ziya atar
6 years ago
Mevcut iskele yönetmeliğinde deprem hesabı istenmediği için sta4cad iskele modülünde deprem hesabı yapılmamaktadır.

İsteyen kullanıcılar için ileriki güncellemelerde bu eklenebilir ancak şuan için güncelleme önceliğinde değil.

Belediyenin bunu talep etme hakkı yoktur.