ziya atar
7 years ago
STA4Cad programında enson güncellemeyi yapın resimde görülen iskele makrosu butonuna bastığınızda kurulum için yönlendirileceksiniz.

Manuel Kurulum için

64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama64.exe adresinden
32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe adresinden

kurulum pakatlerini indirip kurulum yapabilirler.

Desteklenen İşletim Sistemleri:

•Windows 7 SP1 (x86 ve x64)
•Windows 8.1 (x86 ve x64)
•Windows 10 (x86 ve x64)
•Windows Server 2008 R2 SP1 (x64)
•Windows Server 2012 (x64)
•Windows Server 2012 R2 (x64)

Eğitim:

Videonun ilk kısmı iskeleyi anlatıyor. STASteel ve STA4Cad iskele veri girişi ve editörleri aynıdır.
Şimdilik bu videolardan faydalanabilirsiniz. Detaylı bir video ve doküman hazırlandığında paylaşılacaktır.

myilmaz28
7 years ago
nihayetinde beklenen güncelleme ile iskele makrosu geldi.
fakat bunun bir eğitimi ya da en azından eğitim videosu olacak mı ?
engkinik
7 years ago
arkadaşlar benim bilgisayarda sta4cad v13 en son sürüm kurulu. güncellemeyi kurdum ama zaten en son sürüm yüklü diye uyarı verdi ama iskele makrosu ile ilgili herhangi bir menü göremedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
teşekkürler...
ziya atar
7 years ago
Güncelleme sonrası tarih olarak şuan için en son 11.07.2016 görmeniz gerek.

Program son güncellemeyi görmüyorsa geçici dosyları temizlemek için resimdeki butonu kullanın.

http://www.sta4.net/staupdate.aspx  adresinden stagrup dosyalarını indirip içindeki dosyaları kurulum klasöründe mevcut dosyaların üstüne yazın.
torradox
7 years ago

arkadaşlar benim bilgisayarda sta4cad v13 en son sürüm kurulu. güncellemeyi kurdum ama zaten en son sürüm yüklü diye uyarı verdi ama iskele makrosu ile ilgili herhangi bir menü göremedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
teşekkürler...

Originally Posted by: engkinik 

Aynı sorun bendede oldu yardım edebilecek olan varmı ?
guraykose
7 years ago
Yukarıda da verilmiş olan linklerden

64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama64.exe adresinden
32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlar www.sta4.net/sta4cad/staekuygulama32.exe adresinden

dosyayı iindirip, manuel kurulum yapın, kurulum akabinde ana ekrana iskele kısayol tuşu gelmezse bilgisayarı yeniden başlatın.

G.KÖSE

mhmmd.lksz
7 years ago
Emeğinize sağlık Ziya Bey fakat raporlama ve çizimlerin yapılaması ile ilgili eksiklerin olduğu düşüncesindeyim.Detay çizimlerini aldığımızda sadece tipik iskele ayakları ve birleşim detayları tip olarak veriliyor.Benim fikrim bu detaylara metal kalas,iskele tip detayları ve çubuk detayları da eklenebilir.Raporlamada Bazı genel bilgiler opsiyonel olabilir, örneğin iskele için gerekli olmayan yatak katsayısı ve zemin gerilmesi gibi bilgiler.Ayrıca raporun en başında eleman kesitlerinin yeterli olup olmadığı ile ilgili bilgi verilebilir.
engkinik
7 years ago
ZİYA bey merhaba, ben sizin dediğiniz şekilde güncellemeleri yaptım ama ana menü ekranında "iskele makrosu" diye bir giriş tuşu olması gerekmiyor mu? göremedim. ayrıca güncellemeden sonra "istinat duvar programı" tuşu da çalışmıyor. "istinat çalışmayı durdurdu" diye bir hata veriyor. yardımcı olabilir misiniz?
teşekkürler...
ziya atar
7 years ago
Güncellemeyi yaptıysanız ana menüde şuan için versiyon kısmında Ver. 13.1 Rev.(14.07.2016) bunu görmeniz gerek. Görmüyorsanız güncelleme tam yapılmamış olabilir.

http://www.sta4.net/staupdate.aspx  adresinden stagrup dosyalarını indirip içindeki dosyaları kurulum klasöründe mevcut dosyaların üstüne yazın. Hala sorun devam ediyorsa bizi arasanız uzaktan bağlantıyla yardımcı oluruz.

Ana menüden veya en üst kısımda verilen linklerden staekuygulama kurulumunu yaptığınızda iskele ve istinat programıda çalışacaktır.
ziya atar
7 years ago

Emeğinize sağlık Ziya Bey fakat raporlama ve çizimlerin yapılaması ile ilgili eksiklerin olduğu düşüncesindeyim.Detay çizimlerini aldığımızda sadece tipik iskele ayakları ve birleşim detayları tip olarak veriliyor.Benim fikrim bu detaylara metal kalas,iskele tip detayları ve çubuk detayları da eklenebilir.Raporlamada Bazı genel bilgiler opsiyonel olabilir, örneğin iskele için gerekli olmayan yatak katsayısı ve zemin gerilmesi gibi bilgiler.Ayrıca raporun en başında eleman kesitlerinin yeterli olup olmadığı ile ilgili bilgi verilebilir.

Originally Posted by: mhmmd.lksz 

ilerleyen güncellemelerde bu tip istekler göz önüne alınacaktır.
engkinik
7 years ago
ZİYE BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. GÜNCELLEMEYİ GERÇEKLEŞTRİDİM NİHAYET.
KOLAY GELSİN...
Recep_S_40
7 years ago
Bir de programı güncellemek kolaylaştırılmalı hocam. Otomatik güncelleme yapınca her zaman olmuyor manuel yapmak gerekiyor.
avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
7 years ago
Sta4CAD menüsündeki iskele hesabı kullanımını gösteren eğitim videosu yayınlandı:

aderanc
7 years ago
Bende de güncelleştirmeden sonra geldi ama analizden sonra çıktı vermiyor STA4CAD kilidi takılı olmasına rağmen demo versiyon diyor. Sebebi nedir?
guraykose
7 years ago
haspdriver kaldırın, bilgisayarı yeniden başlatın, sürücülerini tekrar kurun.

HÜSEYİN DAYAN
7 years ago
İSKELE HESAP RAPORU ALIRKEN FİRMA İSMİ NEREDEN DEĞİŞTİRİLİYOR.
ziya atar
7 years ago
Firma ismi sta4cad kilidi içinde olan bilgiye göre yazılır. Değiştirilemez.

Rapordaki proje ismini yapı bilgi girişinden değiştirebilirsiniz.
HAYRİ
  • HAYRİ
  • 94% (Exalted)
  • Advanced Member
7 years ago
STA4CAD, "Yapılan Son Değişiklikler" kısmındaki tarih değişmemesine rağmen (30.06.2016) zaman zaman güncelleme kısmında "Güncelleme Gerekli" uyarıları oluşmakta ve güncellemeleri gerçekleştirmekteyiz. Bu güncellemelerin ne ile ilgili olduğu hususunda (hesapları, çizimleri etkileyip etkilemediği, menü kullanımı vs.) bilgiler olması uygun olacaktır. İyi çalışmalar.

mkusak
  • mkusak
  • 50.8% (Neutral)
  • Newbie
7 years ago
İyi günler,

İskele makrosunda bazı sıkıntılar mevcut. Flanşlı iskele opsiyonu aktif değil. Bir de Merdiven genişliği seçimindeki değişiklikler çizime yansımıyor. Program sürekli hata vererek kapanıyor. Son güncelleme şu an bizde kurulu.
Ekran Alintisi.JPG

Click to View Image106 View(s)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Program benzerleri arasında en gelişmiş seçeneklere sahip onu belirtmek isterim.

Saygılarımla

Mehmet KUŞAK
İnş Müh.
ziya atar
7 years ago
Yakın zamanda iskele programına güncelleme gelecek. Merdivenle ilgili durumu not ediyorum.
Program hangi durumlarda hata vererek kapanıyor belirtirseniz o kısımları kontrol ederiz.
Muhtemelen bizdeki yayınlanmamış son halinde bir çoğu düzelmiş durumdadır.

Quick Reply