Hakankynklr
3 years ago
Sta4CAD'de Kiriş, duvar, merdiven akslarını belirlerken proje aniden kapanıyor.
Sorunu sadece oyuncu mouse'u kullanırken yaşıyorum ( Logitech G102). Farklı bir mouse kullanmaktan başka çözümü var mı?
Uygulamayı silip baştan yükledim.
Güncellemelerini yaptım.
Yönetici olarak çalıştırdım.
Çözümü bilenler yardımcı olursa çok mutlu olurum

wptrinfo
3 years ago
Kolon donatı kopyalarken, kiriş donatısı düzenlerken sürekli programdan atıyor. Defalarca geri bildirim yapılmasına rağmen dönüş yok. Yetkililer bizim bilgisayarlarımızda düzgün çalışıyor sorun sizin pc lerde havasındalar.
ziya atar
3 years ago

Sorunu sadece oyuncu mouse'u kullanırken yaşıyorum ( Logitech G102). Farklı bir mouse kullanmaktan başka çözümü var mı?
Güncellemelerini yaptım.

Originally Posted by: Hakankynklr 

Oyuncu mouse u kullanırken bazı kullanıcılarda bu tip hatalar oluşabiliyor. Tam nedenini bulmak için sorunun bizim taraftada oluşması gerekiyor.
Şuan için en kestirme çözüm standart bir mouse kullanmanız. mouse modeli vermeniz iyi olmuş bu mousu temin edip kendi tarafımızda test edebiliriz.
test sonucu bir değişiklik olursa yine burada yazarım.
wptrinfo
3 years ago

Güncellemelerini yaptım.

Originally Posted by: ziya atar 

Oyuncu mouse u kullanırken bazı kullanıcılarda bu tip hatalar oluşabiliyor. Tam nedenini bulmak için sorunun bizim taraftada oluşması gerekiyor.
Şuan için en kestirme çözüm standart bir mouse kullanmanız. mouse modeli vermeniz iyi olmuş bu mousu temin edip kendi tarafımızda test edebiliriz.
test sonucu bir değişiklik olursa yine burada yazarım.

Originally Posted by: Hakankynklr 

Ziya Bey çevremdeki 10 farklı mühendis arakdaşımın farklı pc lerinde atmalar gerçekleşiyor. Bunun videosunu çekip size atmamıza rağmen tenezzül edip cevap vermiyor teknik destek.

video linkini de buraya bırakıyorum.

Bu durum Sta4cad in kronik hatası şu anda. Kolon donatı kopyalama,kiriş donatı kopyalama, analiz sonrası eleman kesit büyütmesi.

Buna çözüm bulacağınızı da sanmıyorum. 1 senedir sürekli ısrarlı olarak belirtiyoruz.
Hakankynklr
3 years ago
Ziya Bey, Yaşadığım sorunu kaydettim ve linkini paylaştım. Sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ederim.

ziya atar
3 years ago

Ziya Bey çevremdeki 10 farklı mühendis arakdaşımın farklı pc lerinde atmalar gerçekleşiyor. Bunun videosunu çekip size atmamıza rağmen tenezzül edip cevap vermiyor teknik destek.

Bu durum Sta4cad in kronik hatası şu anda. Kolon donatı kopyalama,kiriş donatı kopyalama, analiz sonrası eleman kesit büyütmesi.

Buna çözüm bulacağınızı da sanmıyorum. 1 senedir sürekli ısrarlı olarak belirtiyoruz.

Bence çözüm çok basit bu modeli tüm dosyalarıyla birlikte bize mail atın. (ana menüdeki sta4 proje tools kullanabilirsiniz ) Şu nolu elemandaki donatıyı şu nolu elemana kopyaladığımda hata alıyorum diye belirtin.
Bizde burada hataya bakıp gerekli düzeltmeyi yaparız.

Önceden bize yolladığınız maille ilgili detaylı bilgim yok ancak hatayı oluşturacak bir model vs yollamamışsanız sadece video bizim için yeterli olmamıştır.

Özellikle hata oluşan projeyi tüm dosyalarıyla birlikte bize yollayın.
ziya atar
3 years ago

Ziya Bey, Yaşadığım sorunu kaydettim ve linkini paylaştım. Sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni ederim.

Bu mouse için sipariş verdik. Geldiğinde test edip bakacağız. Muhtemelen yüksek bir dpi a sahip bundan kaynaklı olabilir.

wptrinfo
3 years ago

Originally Posted by: ziya atar 

Bence çözüm çok basit bu modeli tüm dosyalarıyla birlikte bize mail atın. (ana menüdeki sta4 proje tools kullanabilirsiniz ) Şu nolu elemandaki donatıyı şu nolu elemana kopyaladığımda hata alıyorum diye belirtin.
Bizde burada hataya bakıp gerekli düzeltmeyi yaparız.

Önceden bize yolladığınız maille ilgili detaylı bilgim yok ancak hatayı oluşturacak bir model vs yollamamışsanız sadece video bizim için yeterli olmamıştır.

Özellikle hata oluşan projeyi tüm dosyalarıyla birlikte bize yollayın.

Maili gönderdim. Ama bu hatalar bu proje ve belirli bir elemana özel değil. Tüm projelerde bu tarz sorunlar yaşıyoruz.

Kiriş donatıları düzenlemesi esnasında ekran kararıp atıyor. Analiz sonra data inceleme de eleman boyutlarında büyütme yaparken yine bu tarz atmalar mevcut.
ziya atar
3 years ago
Yolladığınız modeli denedim bende hiç bir sorun oluşmuyor. Kolon donatı kopyalamada videodaki gibi bir atma oluşmuyor.
Arasanız gün içinde sizin bilgisayara bakarız. Muhtemelen sizin bilgisayar veya kurulumla ilgili bir durum var.
sivil
  • sivil
  • 58% (Neutral)
  • Member
3 years ago
Ziya Bey, Donatı düzenleme yaparken (kirişlerde ve kolonlarda) ekran kilitlenip donuyor. programdan çıkıyor.
Kapatıp tekrar giriş yapıldığında donatı düzenlemede bir süre sorunsuz devam ettikten sonra tekrar donup kilitleniyor. ana sayfaya dönüyor.
Siz de 10-15 dakika boyunca kiriş donatı düzenlemesi yaparsanız sizde de aynısı olacaktır. kısa zamanda yapmıyor.
Bu sorun yeni bir sorun da değil yaklaşık 1 senedir biz yaşıyoruz bu durumu. Aynı zamanda herhangibir projeye de özgü değil her projede oluyor. Mouse ile de alakası yok.
ziya atar
3 years ago

Ziya Bey, Donatı düzenleme yaparken (kirişlerde ve kolonlarda) ekran kilitlenip donuyor. programdan çıkıyor.
Kapatıp tekrar giriş yapıldığında donatı düzenlemede bir süre sorunsuz devam ettikten sonra tekrar donup kilitleniyor. ana sayfaya dönüyor.
Siz de 10-15 dakika boyunca kiriş donatı düzenlemesi yaparsanız sizde de aynısı olacaktır. kısa zamanda yapmıyor.
Bu sorun yeni bir sorun da değil yaklaşık 1 senedir biz yaşıyoruz bu durumu. Aynı zamanda herhangibir projeye de özgü değil her projede oluyor. Mouse ile de alakası yok.

Originally Posted by: sivil 

Evet bu konunun mouse ile bir ilgili yok. O başka bir konu. Bize bazı kullanıcılardan bu tip hatalar geliyor. Biz aynı kısımı saatlerce kullanıp test ediyoruz malesef bizde bir atma oluşmuyor.
Bizde oluşmuş olsa hemen sorunu çözebiliriz.
Bir kaç bilgisayarda daha test yapıyorum sorun olan bir bilgisayara rastlarsak daha detaylı sorunu anlayabiliriz.

Mouse ve bu konuyla ilgili bir değişiklik olursa buraya yazacağım.

Ek olarak sizin bahsettiğiniz konu kolon donatı kopyalamada verilen hatadan farklı bir konu.

ziya atar
3 years ago

http://sta4.net/ayar.exe  bu dosyayı indirip yönetici olarak çalıştırın. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.
Sonra programda aynı işlemleri yapın. Hala kilitlenme oluyormu olmuyormu bize bildirin. Program bazı bilgisayar ayarlarını değiştirecek. Virüs programı engellerse virüs programını kapatabilirsiniz.
Dosya zararsızdır.
betdonatı
3 years ago

Bu sorunun aynısını yaklaşık 1 senedir bende yaşıyorum. Kiriş-kolon donatı düzenlemesi yaparken hata verip kapanıyor program. Allahtan tekrar açtığımda düzenlediğim donatıları yedeklemiş oluyor.
ziya atar
3 years ago
http://sta4.net/ayar.exe  dosyasını çalıştırıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sorun düzeliyormu ?

Bunun cevabını sorun yaşayan bir bilgisayar için iletirseniz işimiz çok daha kolay olur.
ziya atar
3 years ago
Donatı düzenlemede programda atma ile ilgili olarak son yayınlanan güncellemeyi yükleyin. Muhtemelen sorun düzelmiştir.
ziya atar
3 years ago
Oyuncu mousu ile ilgili sorun düzeltilmiş durumda güncelleme henüz yayınlanmadı. Bu hafta içinde yayınlanmış olur.

Donatı düzenlemede program atma sorunu ile ilgili güncelleme yayınlanmış durumda.
aderanc
3 years ago
Konuyu yeniden gündeme getirmiş olacağım, ben de program içerisinde işlem yaparken belirli bir noktada olmaksızın, yani kiriş veya kolon ya da döşeme kopyalarken vs değil durduk yere modelleme yaparken pat diye atıyor projeden. Artık sıkıldım. İşin kötü yanı, tekrar girdiğimde STA4 projesi bulundu diyor. Tamam dersem tüm zemin, beton türü vs gibi bilgiler yok oluyor ama son yaptığım tüm elemanlar modelde duruyor, tamam demez de dosya aç menüsünden projemi kendim çağırdığımda ise en son artık ne zaman kaydet tuşuna bastıysa o süre zarfında yaptığım tüm modellemelerden vazgeçmiş oluyorum. İş yerimdeki masaüstü bilgisayarımda da evimdeki laptopumda da ki laptop sıfır laptop, aynı sorunu yaşıyorum.

Bazen de çok sık oluyor bu programdan atma mevzusu..
ziya atar
3 years ago

Konuyu yeniden gündeme getirmiş olacağım, ben de program içerisinde işlem yaparken belirli bir noktada olmaksızın, yani kiriş veya kolon ya da döşeme kopyalarken vs değil durduk yere modelleme yaparken pat diye atıyor projeden. Artık sıkıldım. İşin kötü yanı, tekrar girdiğimde STA4 projesi bulundu diyor. Tamam dersem tüm zemin, beton türü vs gibi bilgiler yok oluyor ama son yaptığım tüm elemanlar modelde duruyor, tamam demez de dosya aç menüsünden projemi kendim çağırdığımda ise en son artık ne zaman kaydet tuşuna bastıysa o süre zarfında yaptığım tüm modellemelerden vazgeçmiş oluyorum. İş yerimdeki masaüstü bilgisayarımda da evimdeki laptopumda da ki laptop sıfır laptop, aynı sorunu yaşıyorum.

Bazen de çok sık oluyor bu programdan atma mevzusu..

Originally Posted by: aderanc 

Durduk yere oluyoru biraz daha açmanız gerekiyor. Atma oluyorsa bir şeye basıyor veye birşey yapıyor olmalısınız. Tam olarak nerede nasıl atıyor tariflerseniz soruna daha detaylı bakabiliriz.
örneğin kolon menüsüne girdim şuraya bastım veya şu değeri girdim gibi. Attığı durumlarda en son hangi işlemi yapıyorsanız takip edin. Sorunu tekraren oluşturabiliyorsanız arasanız uzaktan bağlantıyla bakarız.
sivil
  • sivil
  • 58% (Neutral)
  • Member
3 years ago
Ziya Bey yüklenen eklentiden sonra donatı düzenleme sorunu ortadan kalktı,bilginize
SagdiC
  • SagdiC
  • 51.4% (Neutral)
  • Newbie
2 years ago
Kolon, kiriş. döşeme ya da herhangi başka bir taşıyıcı sistem elemanı koyduğumda program direk kapanıyor. (mouse: g102) (Kolonları koysam kirişlere geçtiğimde kapanıyor vs.) Bunun bir çözümü var mı yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin. 🙂

Quick Reply