idrisozmez
6 years ago
Subasman perdesinin kat olarak alınmaması nedeni nedir. Birde sadece subasman a ait bir ikon komutu koymadığınız gittiniz . Subasman ilgili iletişim konusunda kimse yardımcı olmuyor . Istanbuldaki iletişime geçtiğimiz zaman adamla konusulmuyor . Herşeyi biliyorum . Sen hiçbir bilmiyorsun gibi sürekli davranıyor. Buna bir çözüm üretmelidir . Internet üzerinde yani uzak bağlanma bağlantısını yapılmalıdır . Servis konusunda hiç ozen gösterilmiyor . Subasman konusunda ideacad programa bakip belki size bir çözüm cagristirabilir. Saygılarımla
ÜNVER ÖZCAN
6 years ago
Merhaba

Yıllar evvel bende telefonda deprem analizi ile ilgili soru sorduğumda iyi bir fırça yemiştim.

Artık soru sormuyorum.

Firma bunu müşteri memnuniyetinde doğrultusunda değerlendirmeli.

Tutumunu değiştirmeli.

avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
Merhaba,

Sürekli temelin kendi menüsünde var. Radye temelin üstüne bağ kirişi olarak giriyorsunuz. Mesela 50cm radye üstüne 1m subasman yapacaksınız, temel alt köyünü -50cm veriyorsunuz. Bağ kirişi kesitini 20x100 seçip alt kotunu 0 giriyorsunuz. Sonra istediğiniz yere çiziyorsunuz

mutalip13
6 years ago
Sürekli temelde özelliklerden ayarlayabiliyoruz. Bağ kiriş tanımlayarak yapabiliyoruz yada kirişin alt kotunu değiştirip yapabiliyoruz. Tamam da bunlar arasında fark var mı acaba...
utkudurgut
6 years ago
Originally Posted by: avcioglu 

Merhaba,

Sürekli temelin kendi menüsünde var. Radye temelin üstüne bağ kirişi olarak giriyorsunuz. Mesela 50cm radye üstüne 1m subasman yapacaksınız, temel alt köyünü -50cm veriyorsunuz. Bağ kirişi kesitini 20x100 seçip alt kotunu 0 giriyorsunuz. Sonra istediğiniz yere çiziyorsunuz

Onur Bey böyle yaptığımız zaman kolonun boyunu 1 metre kısaltmış olmuyor muyuz.Bağ kirişinin yüksekliği kadar daha temeli aşağıya indirmemiz gerekmez mi?

avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
Merhaba,

Bu konu aslında o kadar önemli değil. Yani normalde subasman hatılı, projeye eklemeden hesaba almadan direk çizip verilebilecek birşey. Çünkü statiğe almadığınız bir eleman konstriktiftir, taşıma gücünden yararlanmadığınız için donatısını da konstriktif atabilirsiniz.

Tabi metrajı da belli olsun çizimlerde de görünsün diye programa girmek isteyebilirsiniz. Sta'daki uygulaması şu şekilde,

*Sürekli temel varsa bağ kirişi KULLANMIYORUZ, sürekli temel menüsünden giriyoruz. Bu durumda program bağ kirişiyle birlikte betonarme hesap yapıyor (yani bağ kirişinin kesitinden yararlanmış oluyor) ve demirini ona göre veriyor. Metrajı da sürekli temel kısmında çıkıyor.

*Radye temel varsa bağ kirişi kullanarak subasman perdesini çiziyoruz. Program radye temel çiziminde ve metrajında bağ kirişiyle ilgili detayları veriyor.

*2m'den yüksek su basman perdesi varsa, yanal davranış da önemli olacağı için artık yeni bir kat olarak giriş yapıyoruz ve panel elemanı kullanıyoruz.

avcioglu
  • avcioglu
  • 100% (Exalted)
  • Advanced Member
6 years ago
Originally Posted by: utkudurgut 

Originally Posted by: avcioglu 

Merhaba,

Onur Bey böyle yaptığımız zaman kolonun boyunu 1 metre kısaltmış olmuyor muyuz.Bağ kirişinin yüksekliği kadar daha temeli aşağıya indirmemiz gerekmez mi?

Aslında şu şekilde yaparsanız sorun olmaması lazım, önemli olan temel üst kotuna "0" ayarlamak(subasman, zemin koru vs.vs.. önemli değil sadece temele bakıyoruz) ve birinci tabliyenin kotunu, temelin üst noktasına göre girmek

yardim.png

Click to View Image115 View(s)

serhat
6 years ago
Originally Posted by: idrisozmez 

Subasman perdesinin kat olarak alınmaması nedeni nedir. Birde sadece subasman a ait bir ikon komutu koymadığınız gittiniz . Subasman ilgili iletişim konusunda kimse yardımcı olmuyor . Istanbuldaki iletişime geçtiğimiz zaman adamla konusulmuyor . Herşeyi biliyorum . Sen hiçbir bilmiyorsun gibi sürekli davranıyor. Buna bir çözüm üretmelidir . Internet üzerinde yani uzak bağlanma bağlantısını yapılmalıdır . Servis konusunda hiç ozen gösterilmiyor . Subasman konusunda ideacad programa bakip belki size bir çözüm cagristirabilir. Saygılarımla

size sonuna kadar katılıyorum.Fabrika binaları okular yurtlar v.s yapmış 37 yaşına gelmiş bir inşaat mühendisi olarak söylüyorum.Toplam 3 kez yılda tekno kenti aradım.tek kelime ile rezalet.teknik bir konuda yardım istiyorsunuz saçma sapan ve ukalaca cvplar alıyorsunuz.''Herşeyi biliyorum . Sen hiçbir bilmiyorsun gibi sürekli davranıyor'' zaten sırf bu ilgisizlik,eğitim dökmanlarının yetersizliği v.s yüzünden başka bir paket program satın alacağım.yazıkk

Zaten o subasman ve blokaj betonu eksikliğide ayrı bir tartışma konusu.hangi çağa geldik ,neden bu verileri el ile hesaplamak zorunda kalalım