instistt
  • instistt
  • 58% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
5 years ago
yaptığım bir asmolenli binada 2 aşamalı analiz istiyor. sta4cad dan yetkili veya bu konuya hakim bir hayırsever arkadaş yardımcı olursa sevinirim.
benim burda ne yapmam gerektiği kousunda düşüncelerim var ama yanlış yapmak istemiyorum. 1. aşamada tüm kolonları altlı üstlü kolon bilgisinden mafsallı yapıp analiz yaparım tamam bunda sorun yok peki ondan sonra yine aynı proje üzerinde 2. aşamayı mı yapacağım ve 2. aşamadaki kolon ve perdeyi monolitik çöz demesi nedir anlamadım.
aa.PNG

Click to View Image62 View(s)

fuat
  • fuat
  • 65.2% (Friendly)
  • Member
5 years ago
modelleme dosyanızı paylaşırsanız daha iyi olur. kolay gelsin.
Ömer Bey
5 years ago
Bu durum, yeni yönetmeliğin getirdiği yeniliklerden biri. Taşıyıcı sisteminizdeki perde oranlarından (bina yüksekliği, yapı kullanım sınıfı vb.) dolayı program sizi R katsayısı seçimi için yönlendiriyor. Aşağıda yazanlar ise programın analiz yaparken izleyeceği adımları açıklıyor. Program bunu otomatik yapıyor, sadece size bunun bilgisini veriyor. Analiz sonucunda Genel Deprem Raporu kısmını inceleyebilirsiniz.
ErhanM
  • ErhanM
  • 55.6% (Neutral)
  • Newbie
5 years ago
Kolonların alttan ve üstten mafsallı alınarak 2 aşamalı analiz yapılma zorunluluğu kirişsiz döşemeli sistemler için getirilen bir zorunluluk. Asmolen döşemede neden böyle bir hesap yapılıyor?
Boza
  • Boza
  • 76% (Friendly)
  • Advanced Member
5 years ago
ErhanM
  • ErhanM
  • 55.6% (Neutral)
  • Newbie
5 years ago

Kolonların alttan ve üstten mafsallı alınarak 2 aşamalı analiz yapılma zorunluluğu kirişsiz döşemeli sistemler için getirilen bir zorunluluk. Asmolen döşemede neden böyle bir hesap yapılıyor?

Originally Posted by: ErhanM 

Bu soruma cevap verebilecek birisi var mı?
fuat
  • fuat
  • 65.2% (Friendly)
  • Member
5 years ago

Bu soruma cevap verebilecek birisi var mı?

modelleme dosyasını bu yüzden istemiştim aslında ama paylaşılmadı maalesef.
ErhanM
  • ErhanM
  • 55.6% (Neutral)
  • Newbie
5 years ago
STA4-CAD yetkilileri bu forumu neden açmışlar anlayamıyorum. Çoğu soru cevapsız kalıyor.
c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
5 years ago

STA4-CAD yetkilileri bu forumu neden açmışlar anlayamıyorum. Çoğu soru cevapsız kalıyor.

sorunuzu destek@sta.com.tr adresine data dosyası ile birlikte gönderirseniz daha hızlı dönüş yapacaklarını düşünüyorum.
İyi Çalışmalar.

Quick Reply