enesss03
  • enesss03
  • 51.4% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
5 years ago
UserPostedImage

UserPostedImage

İyi günler herkese.Ben inşaat mühendisliği öğrencisiyim ve bitirme projem için basit bir modelleme analizi yapmam gerekiyor.Bunun için de Sta4Cad V14.1 Demo versiyonunu yükledim ve basit bir modelleme yaptım.Daha sonra analiz yaptırmak istediğimde resimlerdeki hatayı alıyorum.Hata olan kolonu silsem bile yine aynı şekilde bir hatayı başka bir kolon nedeniyle veriyor.

Aynı şekilde arkadaşımın bilgisayarına Sta4Cad demo yüklediğim zaman herhangi bir sorun olmadan analiz yapılabiliyor.Bu hata hakkında nasıl düzeltebileceğim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

c20beton
  • c20beton
  • 90.4% (Exalted)
  • Advanced Member
5 years ago
Merhaba,

Başka bilgisayarda analiz yapıp, o analiz yapılmış klasörü tekrardan kendi bilgisayarınıza alıp analiz yapabilirseniz belki düzelebilir. eski versiyonlarda karşılaşmıştım. Düzeliyordu. Dosyanızı da paylaşabilirseniz belki daha net yardımcı olabiliriz.

İyi Çalışmalar.

enesss03
  • enesss03
  • 51.4% (Neutral)
  • Newbie Topic Starter
5 years ago
Teşekkür ederim cevabınız için.Dün programla uğraşırken sorunu kendim düzeltebildim.

Öncelikle Sta4Cad kisayoluna sağ tıklayıp uyumluluk sorunlarını gider bölümünden açılan pencereden ilerledim. Bilgisayar uyumluluk sorununu halledip Sına diye bir seçenek sundu.Programı oradan açtıktan sonra mevcut projemi analiz yapabildim.